NIEDZIELA PALMOWA — 24.03.2024
-
Niedzielą Palmową Kościół rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ, w którym wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. O g. 18:00 zapraszamy na ostatnie w Wielkim Poście Gorzkie Żale. Z sakramentu spowiedzi można korzystać w naszej parafii jeszcze do Wielkiej Środy włącznie. Księża będą spowiadać podczas wszystkich mszy św., a wieczorem, aż do ostatniego penitenta. Kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.
-
TRUDUUM PASCHALNE rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o g. 18:00. To jedyna msza św. sprawowana w tym dniu, pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania, czyli, tzw. Ciemnicy do g. 22:00. W Wielki Piątek od g. 7:30 przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Tego dnia nie odprawia się mszy świętych. O g. 8:00 zapraszamy na modlitwę Liturgii Godzin, tzw. Ciemną Jutrznię. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji do g. 22:00. W tym dniu centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o g. 20:00 przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g. 7:30. przez cały dzień do Wigilii Paschalnej. O g. 8:00 Ciemna Jutrznia. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 8:45 do 15:00. W Wielki Piątek, a jeśli to możliwe, także w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej zachowuje się post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę odbywać się będzie w ciszy, aby dać każdemu możliwość indywidualnej modlitwy.
-
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o g. 19:00. Jest to najważniejsza liturgia w całym roku liturgicznym – centrum życia chrześcijańskiego. Prosimy o przyniesienie świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna, którą sprawuje się po zapadnięciu zmroku rozpoczyna Rezurekcję — Niedzielę Zmartwychwstania, ogłasza wyjście Chrystusa z grobu. Uroczysta Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się tradycyjnie o g. 6:30 rano, po niej msza święta. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie mszy św. z udziałem dzieci o g. 11:15 w kościele dolnym. W Niedzielę Zmartwychwstania dodatkowa msza św. po portugalsku o g. 11:00 w dolnym kościele.
-
Prosimy grupy parafialne o włączenie się w przygotowanie Triduum Paschalnego i czynny udział w liturgiach. Osoby, które mogą nieść chorągwie i feretrony w Procesji Rezurekcyjnej prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Osoby mogące pomóc w wystroju kościoła prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Ofiary składane do puszki przy krzyżu wyłożonym do adoracji przeznaczone będą na wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz świąteczny wystrój kościoła. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne Caritas. Są one dostępne również w kancelarii parafialnej. Serdecznie dziękujemy Paniom z Legionu Maryi za ich posługę przy rozprowadzaniu palemek i świec wielkanocnych. Część palemek przygotowały Panie z Apostolatu Maryjnego. Serdeczne Bóg zapłać!
-
Kościół Domowy organizuje 5 kwietnia kolejną edycję Randki Małżeńskiej. Informacje u ks. Michała, na plakacie i stronie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
-
W Niedzielę Miłosierdzia — 7 kwietnia — Parafialny Zespół Caritas organizuje „Godzinę Dobra”. Chcemy wspólnie świętować Boże Miłosierdzie, wdzięczni Bogu, że jesteśmy przez Niego obdarowywani łaskami i wdzięczni za siebie nawzajem, że dobro jest w nas i że dobra może być więcej. Po mszy św. o godzinie 11.30 zapraszamy na „Godzinę Dobra” podczas której będzie można wspólnie zjeść dobre ciasto, napić się dobrej kawy lub herbaty, zabrać do domu dobrą książkę oraz spędzić dobry czas ze swoim sąsiadem.